Co je Aloe Vera?

 Aloe vera, často nazývaná "zázračná rostlina" nebo "přírodní léčiteľ", je rostlina mnoha překvapení. Roste v teplém a suchém podnebí a mnoho lidí si ji plete s kaktusem, i když ve skutečnosti patří do čeledě liliovitých. V podmínkách, kde jiné rostliny vadnou nebo hynou, zůstává svěží, protože uzavřením pórů dokáže zabránit úbytku vláhy. Existuje více než 200 druhů aloe, avšak pro léčivé vlastnosti lidé nejvíce používají právě aloe barbadensis Miller (aloe vera).

Z historických záznamů vyplývá, že prospěšnost aloe vera byla známá již před několika tisíci lety. Její terapeutické přednosti a léčivé vlastnosti přetrvávají více než 5000 let.

V roce 1862 George Ebers objevil, že rostlina byla používaná už ve starověku. Našel totiž záznamy ve staroegyptských papyrech z období r. 1500 před naším letopočtem. Řečtí a římští lékaři ji velmi úspěšně používali jako léčivou rostlinu. Badatelé rovněž zjistili, že aloe vera byla používaná i v starobylé čínské a indické kultuře. Egyptské královny objevily i její využitelnost pro zkrášlování, zatímco na Filipínách se rostlina používá s mlékem na léčbu ledvinových onemocnění. Aloe je několikrát vzpomenuta i v Bibli. Legenda praví, že Alexander Veliký dobyl ostrov Socotra v Indickém oceáně proto, aby se zmocnil místních plantáží aloe a mohl tak léčit své zraněné vojáky. Ať tak nebo onak, rychlý rozvoj lékařské vědy v západním světě a pohyb obyvatel směrem k mírnějšímu klimatu vedly k poklesu popularity a dosažitelnosti aloe vera, která tak téměř upadla do zapomenutí.

V současnosti se hojně používají syntetická léčiva, která bývají při léčbě velmi účinná, ale jejich dlouhodobější používání a složité interakce s jinými přípravky mohou u pacientů vyvolat nežádoucí vedlejší účinky. Proto se stále více spotřebitelů i vědců obrací zpět ke starým tradicím a k přírodní terapii, která byla dlouhou dobu zanedbávána. Výsledkem toho je, že aloe vera opět upoutává pozornost, protože může být velmi prospěšná našemu zdraví a zdravému životnímu stylu.

Když nakrájíte jablko na plátky a necháte je přístupné vzduchu, změní rychle barvu. A podobně je to i s aloe. V přírodě je vnitřní dužina listu dobře chráněná hrubou zevní slupkou, která zabraňuje úbytku vlhkosti a ochraňuje dužinu před atmosférickými vlivy. Jakmile se část listu odřízne, začíná proces oxidace, který znehodnotí mnohé účinné látky gelu. Aby se tomu zabránilo, musí proběhnout proces stabilizace. Stabilizace je způsob zachování vlastností gelu ve stavu co možná nejbližšímu jeho originální podobě, bez ztráty původních vlastností a účinků čerstvého listu. Bez stabilizace nastane proces hnití, i když necháte materiál delší dobu v chladničce. Vlastnictví patentů na stabilizační proces umožňuje firmě Forever Living Products rozvoj vlastní specializace na aloe, a to v míře absolutně neporovnatelné s ostatními společnostmi. Jako distributoři Forever Living se můžete podílet na úspěchu této významné firmy tím, že svým zákazníkům přinesete výrobky, jejichž kvalita je zaručená. 

 

Proč bychom měli kupovat aloe vera od FLP, když můžeme nakoupit levněji jinou značku?

To je správná otázka a snad vám budeme moci odpovědět pomocí následujících informací:

  • Jsme největší světoví pěstitelé a distributoři aloe vera. Vlastníme obrovské plantáže v USA a Karibské oblasti, proto svým zákazníkům můžeme vždy přesně říci, jak a kde byla naše aloe vera pěstována. Například můžeme bez obav prohlásit, že při pěstování nebyly použity pesticidy ani herbicidy.

  • Kontrolujeme celý proces výroby od volby správných zralých listů ke sklizni až po skladovou teplotu hotových produktů. Nejsme závislí na žádných dalších dodavatelích.

  • Náš gel je získáván z čerstvě sklizených dospělých listů a během několika hodin stabilizován, aby se zachoval výživný obsah. Patenty na stabilizační proces vlastní prezidentem společnosti FLP pan Rex Maughan.

  • Do našeho gelu nejsou přidávána barviva ani umělé příchutě. Protože během roku dochází k mnoha sklizním, mohou být chuť či barva vždy trochu odlišné. Je známo, že některé firmy používají bělidla, aby barva jejich výrobků zůstávala celý rok naprosto stejná. My pevně věříme, že zabarvení našich výrobků je přírodní a zdravé.

  • Náš aloe vera gel není homogenizován ani filtrován. Naše šťávy obsahují bohatou dužinu, která představuje většinu pozitivního obsahu aloe vera, tolik nezbytné pro výživu. Proto je dobré před použitím obsah lahve dobře protřepat, abyste vychutnali plnohodnotný užitek dužiny. Některé firmy dužinu cezením odstraňují a dávají tak výrobku vzhled lahvové vody. Jiné zase nabízejí produkty z celého listu, které musí být filtrovány, aby se odstranily silné laxativní prvky, jež se přírodně nacházejí ve slupce listu. My používáme pouze vnitřní gel a nemusíme proto riskovat, že filtrováním odstraníme některé z jeho výživných složek.

  • Naše aloe vera není rekonstruována z gelu zmrazeného suchou cestou. Naše výrobky obsahují 100% stabilizovaný aloe vera gel, výrobek laboratorně prokazující téměř identický obsah jako živá rostlina.

  • Naše aloe vera neprochází bodem varu. Zahřívání na nebo přes bod varu či pasterizování je levnější a rychlejší. Nadbytečné teplo však ničí aktivní složky. Používáme pouze teploty pod bodem pasterizace (známé jako "studené zpracování"), abychom zaručili zachování aktivity enzymů. Tato metoda zpracování uzamkne živiny okamžitě po sklizni a umožňuje, aby si výrobky uchovaly plnou potenci po delší dobu.

  • 100% stabilzovaná aloe vera je složkou číslo JEDNA uvedenou na etiketách našich šťáv, krémů a pleťových vod.

  • Laboratoře, které se v USA zabývají kontrolou a schvalováním potravin a léků (Food and Drug Laboratories of New York), uvádějí, že náš Aloe Vera Gel je prakticky totožný se surovou dužinou z listu aloe vera. Jinými slovy, používání našeho výrobku je totožné se situací, kdy odříznete živý list aloe vera a vyberete z něj čerstvou dužinu.

  • Firma zaručuje stoprocentní navrácení peněz nespokojenému zákazníkovi. Tyto garance nejsou zaručeny u naprosté většiny výrobků z aloe vera zakoupených v obchodech.